usługi

Usługi

Dietetyka kliniczna

Wspomaganie leczenia wielu jednostek chorobowych tj: cukrzyca typu I oraz II, choroby układu krążenia, nadwaga, otyłość, choroby tarczycy, schorzenia wątroby oraz nerek, choroby nowotworowe
i wiele innych.

Zdrowie organizmu jest uwarunkowane wieloma czynnikami –
w szczególności racjonalnym, odpowiednio zbilansowanym i nasyconym w składniki odżywcze żywieniem. Odpowiednio skomponowana przeze mnie dieta zapewni Państwu dłuższe życie w zdrowiu, zminimalizuje ryzyko zachorowalności na choroby dietozależne, zapobiegnie otyłości i jej powikłaniom oraz opóźni proces starzenia się organizmu.

Dobór odpowiedniej dietoterapii jest szczególnie ważny przy występowaniu chorób takich jak cukrzyca, choroby układu krążenia, nerek, wątroby czy zaburzeń jelitowych. Jadłospisy które oferuję, są nie tylko urozmaicone, ale przede wszystkim spersonalizowane dzięki czemu pomogą wyeliminować nie tylko objawy choroby, ale w większości przypadków także ich przyczynę.

Dietetyka ciężarnych ciężarnych oraz kobiet w okresie laktacji

dietetyka ciężarnych ciężarnych oraz kobiet w okresie laktacji – dieta podczas planowania ciąży, edukacja żywieniowa oraz diety w poszczególnych trymestrach ciąży (I,II,III) z uwzględnieniem ewentualnych chorób towarzyszących, żywienie w okresie karmienia piersią.

Planowanie ciąży powinno opierać się na zdrowym odżywianiu. Profilaktyka żywieniowa, a więc prawidłowo zbilansowana dieta bogata w prozdrowotne składniki odżywcze pozwoli przyszłej matce na szybsze poczęcie, jest warunkiem utrzymania ciąży, a także eliminuje ryzyko wad spowodowanych niedoborami pokarmowymi. Ponadto chroni przed stresem spowodowanym trudnościami zajścia w ciążę, nadwagą, otyłością, a także zmniejsza ryzyko poronień.

Ciąża jest szczególnym czasem dla każdej kobiety. Matka poprzez stosowanie indywidualnie skomponowanej diety dba o zdrowie własne oraz prawidłowy rozwój płodu, redukuje możliwość wystąpienia nieprawidłowości w zakresie rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. Jako doświadczony dietetyk, posiadający dzieci, do tematu odżywiania w ciąży podchodzę z wielkim zaangażowaniem i pasją. W moich planach żywieniowych dedykowanych kobietom w okresie ciąży znajdą Państwo szeroką gamę produktów, różnorodność posiłków biorących pod uwagę zapotrzebowanie kaloryczne w poszczególnych etapach ciąży, a także składniki odżywcze zapewniające prawidłowy rozwój płodu.

Moment karmienia piersią jest kluczowy w życiu zarówno matki jak i niemowlęcia. Mleko kobiece jest najlepiej skomponowanym pokarmem pod warunkiem prawidłowego odżywiania się matki. Aby zapewnić odpowiednią ilość oraz jakość pokarmu, należy mieć na uwadze indywidualnie zbilansowaną dietę. Zapewnia ona produkcję odpowiedniej dawki pożywienia o najlepszym składzie, co ma szczególne znaczenie w okresie pierwszych 6-miesięcy życia dziecka oraz okresie rozszerzania diety niemowlęcia. Ponadto pomaga wyeliminować kolki, uniknąć alergii pokarmowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chciałbyś poznać podstawy prawidłowego żywienia? Zajrzyj na zakładkę Sklep. Tam znajdziesz przygotowane przeze mnie e-booki wraz z przepisami!

Dietetyka pediatryczna

Rozszerzane diety niemowląt, prawidłowe wprowadzanie pokarmów do diety niemowlęcia, edukacja żywieniowa dzieci w okresie przedszkolnym, szkolnym oraz nastoletnim.

Okres rozszerzania diety jest nadzwyczajnym czasem zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. Prawidłowo kształtowane nawyki żywieniowe w okresie niemowlęcym mają ogromny wpływ na zdrowie dziecka w jego życiu dorosłym. Począwszy od zapobiegania niedoborom, alergiom i nietolerancjom pokarmowym, otyłości wieku dziecięcego, osłabieniu układu immunologicznego, po zmniejszenie ryzyka chorób wieku dojrzałego, tj.: cukrzyca, insulinooporność, otyłość, nadciśnienie tętnicze, i inne. W mojej ofercie znajdą Państwo indywidualną pomoc w trakcie rozszerzania diety maluszka oraz autorski E-book, z którego dowiecie się jak krok po kroku wprowadzać posiłki poza mleczne. 

Dietetyka geriatryczna

Żywienie osób w podeszłym wieku, ze szczególnym zwróceniem uwagi na stan ich odżywienia oraz choroby współistniejące w celu zachowania podstawowych funkcji życiowych na jak najlepszym poziomie.

Żywienie w wieku starszym jest momentem, w którym odpowiednie żywienie warunkuje dłuższe życie w lepszej kondycji. Dieta jest szczególnie istotna, ponieważ często musi uwzględnić choroby nabyte w przeszłości. Podczas współpracy ze mną otrzymują Państwo szczegółowe wskazówki uwzględniające nawet kilka schorzeń pacjenta, listę produktów zalecanych oraz przeciwwskazanych, a także indywidualne jadłospisy pozwalające cieszyć się smaczną i zdrową dietą.

 

Dietetyka sportowa

Dietetyka sportowa – żywienie osób regularnie uprawiających aktywność fizyczną, indywidualne podejście oraz uwzględnieniem dziedzin sportu oraz preferencji smakowych.

Aby osiągnąć wymarzony cel jakim jest upragniona sylwetka na równi z aktywnością fizyczną ważne jest żywienie w sporcie. Zapewnienie wystarczającej ilości składników odżywczych, odpowiednia jakość oraz kompozycja składników potrzebnych do budowy mięśni oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Ze mną osiągną Państwo swój cel. Oferuję indywidualne jadłospisy dostosowane do potrzeb oraz preferencji smakowych, uwzględniając rodzaje aktywności fizycznej, ich natężenie oraz częstotliwość jej wykonywania.


Rezerwuj wizytę

Możesz zarezerwować wizytę przez internet! Wybierz dogodny termin i umów spotkanie z gabinecie, bądź konsultację ONLINE. 

Kontakt

 • Adres

  Przychodnia NZOZ Zdrowa Rodzina
  ul. Niepodległości 17, 41-205 Sosnowiec

 • Godziny

  Wtorki 16:00-18:00

 • Telefon

  883 439 450

 • Mail

  efektzdrowie@gmail.com

Przewiń do góry